ÚVODKALENDÁŘ 2021KONTAKTYCHCI PŘISPĚT

Míša a jeho příběh

Míša se díky studiím a zaměstnání rodičů narodil v Austrálii. Několik dní po porodu ale lékaři zjistili, že se narodil bez štítné žlázy a musel se ihned do nemocnice vrátit. Když už se z největších obtíží dostal, začaly se po jeho prvním roce života objevovat příznaky autismu. 

Ve třech letech se s rodiči a mladší sestřičkou vrátili do Čech, kde lékaři potvrdili diagnózu poruchy pozornosti a hyperaktivity a bohužel i středně těžkou mentální retardaci.

Ne vše ale bylo tak beznadějné! Díky školce a asistentkám se Míša naučil nestranit se lidí a společnost dětí si i užívat. Nyní už chodí do první třídy školy, jež se zaměřuje na děti s podobným hendikepem.

Za svoje království však pořád považuje domov, kde se cítí nejbezpečněji. Rád se také vydává na výpravy do blízkého lesa, který lépe chápe jeho časté výbuchy energie a zvýšenou fyzickou aktivitu. Dorozumívání s Míšou probíhá pomocí speciálních obrázkových kartiček. Malý sympaťák zároveň dokáže chodit jen po špičkách, proto na noc dostává speciální ortézy.
I na někoho staršího a zkušenějšího by byly podobné problémy velkou zátěží. Míša se s tím vším ale pere statečně, stále je tím veselým a bezprostředním klukem.


A jak by mu mohl pomoci asistenční pejsek od nás? 

Orientace v prostoru by byla daleko jednodušší, navíc by na Míšu dával pozor při jeho náhlých přívalech energie. Stejně tak může psí kamarád svému novému páníčkovi zahřívat svaly, aby se lépe uvolnily. I komunikace by se zlepšila, vždyť víte, že pejskové se rádi vyjadřují jasně a srozumitelně.

Tento rok nebyl vůbec snadný pro nikoho z nás. Není ale toto možnost, jak do toho dalšího zase přinést trochu optimismu a naděje? Vše rozhodně není bezvýchodné, věříme, že tato adventní a vánoční doba přinese tolik potřebný klid nám všem. Pro Míšu by nový čtyřnohý kamarád představoval bezpečný obal, který by ho chránil před nástrahami světa. 

Za jakoukoliv pomoc děkujeme!

CHCI POMOCT

FOTOGALERIE

Míša s rodiči a superhrdinou

Poslání helppes

Posláním naší organizace je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu, rozšíření možností při sebeobsluze, získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí.

Kontakt

K Fialce 399/46 Stodůlky, 1155 00 Praha 5

+420 603 769 864info@helppes.czpomahame@helppes.cz+420 226 258 101

© 2018 Helppess. Vytvořil JL | 

Zásady používání cookies